امروزه در دنیای مد و طراحی لباس انواع سبک‌های پوششی بانام استایل از محبوبیت فراوانی در میان مردم سراسر جهان برخوردار است. یکی از این سبک‌های پوششی استایل­ خیابانی می‌باشد که به دلیل آزادی فرد در انتخاب هر نوع پوشش، سبک و رنگ به‌سرعت از محبوبیت زیادی در میان قشر وسیعی از مردم به‌ویژه بانوان قرار گرفت. از این‌ رو اطلاع از نوع ترکیب و آشنایی با تاریخچه شکل‌گیری این نوع سبک به شما بانوان عزیز در ایده یابی و ترکیب‌های مختلف لباس‌های بیرونی برای دستیابی به ظاهری جذاب کمک فراوانی را خواهد نمود. بر این اساس فروشگاه اینترنتی لباس زنانه ست و مد قصد دارد بگوید، استایل خیابانی چیست و انواع آن کدام است.

منظور از استایل خیابانی چیست؟

استایل خیابانی یکی از زیباترین و جذاب‌ترین نوع‌های سبک های موجود در طراحی مد و لباس می‌باشد که بسته به فرهنگ و گذر زمان از تنوع بسیار زیادی در سبک پوشش، رنگ، طراحی بسته به سلیقه افراد برخوردار است. و درواقع این نوع سبک نوعی از به نمایش گذاشتن پوشش بیرونی و عقیده درونی هر فرد در نوع پوشش خود می‌باشد که بیشتر در کشورهای مطرح به‌منظور تبلیغات و تجاری‌سازی یک برند برای بهتر دیده شدن یک برند در نظر عموم افراد کاربرد دارد.

منظور از استایل خیابانی چیست؟

استایل خیابانی بر پایه چه اصولی شکل می‌گیرد؟

استایل خیابانی ازجمله سبک های جذاب می‌باشد که توسط طراحان شکل نگرفته بلکه توسط ذهنیت هر فرد در جامعه و پوشش خاص آن فرد و حضور او در اجتماع شکل می‌گیرد و طراحان بر اساس دیدگاه افراد به طراحی این نوع استایل می‌پردازند. بنابراین یکی از سبک های بسیار گسترده در تنوع طراحی رنگ و نقش سبک خیابانی می‌باشد که از ویژگی‌های عجیب و جذاب آن می‌توان به تغییر سریع این نوع سبک پوششی در دلیل گذر زمان تحت تأثیر فرهنگ‌های مختلف اشاره نمود. همچنین می‌توان گفت این استایل تحت تأثیر خرده‌فرهنگ‌ها، سبک پوششی و سلیقه هر فرد می‌باشد

آیا این سبک قوانین خاصی دارد؟

در این نوع سبک برخلاف سایر استایل‌ها از هیچ‌گونه قانون و الگوی خاصی در طراحی پیروی نمی‌کند بلکه کاملاً برحسب سلیقه، فرهنگ و نگرش هر فرد می‌باشد و همین امر باعث تغییر سریع این استایل و ایجاد تنوع زیاد در آن‌که خود باعث جذابیت بیشتر آن می‌شود.

آیا این سبک قوانین خاصی دارد؟

مروری بر تاریخچه استایل خیابانی

همان‌طور که گفته شد استایل خیابانی سبک متفاوتی از پوشش می‌باشد که تحت تأثیر فرهنگ، مذهب، ملیت و بسیاری از فاکتورهای دیگر می‌باشد. بنابراین به‌طور قطع نمی‌توان تاریخ مشخصی را برای آن تعریف نمود. اما به‌طور کلی می‌توان گفت پس از جنگ جهانی دوم طراحی مد به سمت طراحی انواع سبک های جذاب نمود پیدا کرد. این در صورتی است که اولین سبک‌های برگرفته از یکی از این سبک ها به نام استایل خیابانی در خیابان‌های لندن در لباس جوانان و نوجوانان  مشاهده شد.

سپس در لباس‌های موتورسواران و هیپی‌ها به ‌منظور متفاوت به نظر رسیدن آن‌ها در نظر دیگران مورد استفاده قرار گرفت. پس‌ از آن در قرن بیستم مردان وزنان در نوع پوشش خود سبک‌های خاصی را دنبال کردند اما با بروز جنگ جهانی تمام الگوهای پوشش خاص حذف شد و افراد جامعه بر اساس علایق به سمت پوشش‌های خاصی گرایش پیدا کردند و انواع استایل در طراحی مد و لباس شکل گرفت که استایل خیابانی یکی از این سبک ها می‌باشد.

بیشتر بخوانید:  چگونه از زیورآلات و بدلیجات خود مراقبت کنیم؟

نگاهی بر آینده استایل خیابانی

طور کلی می‌توان گفت حضور افراد در جامعه بخش مهمی از زندگی هر فرد حساب می‌رود از این پوشش بیرونی از اهمیت بسیار فراوانی در نظر افراد برخوردار است. همچنین امروزه به دلیل سرعت رشد چشمگیر رسانه‌ها استایل های خیابانی از محبوبیت بسیار فراوان در سراسر جهان برخوردار شدند چراکه علاوه بر راحتی و شیک بودن و همچنین برخورداری از طراحی و رنگ‌های متفاوت به‌ سرعت در میان سایر سبک ­ها از محبوبیت فراوانی در نظر مصرف‌کنندگان  برخوردار شدند. بنابراین می‌توان گفت استایل خیابانی آینده بسیار درخشانی نسبت به سایر سبک ها دارد.

نگاهی بر آینده استایل خیابانی

ویژگی‌های استایل خیابانی در قرن بیست و یکم

در قرن اخیر می‌توان گفت به دلیل حضور شبکه‌های اجتماعی و انواع رسانه‌های اجتماعی تعدادی از افراد به‌عنوان مدل و بلاگر معرف انواع استایل­ها و طراحی‌ها می‌باشند که باعث رشد بسیار سریع انواع حرفه‌ها ازجمله حرفه طراحی مد و لباس و سبک های خاص موجود در این حرفه خواهند شد.

معرفی انواع استایل خیابانی

استایل خیابانی انوع مختلفی دارد که با جزئیات در ادامه توضیح می دهیم.

استایل خیابانی تابستانه و بهاره

در این نوع از رنگ‌های گرم و شاد و لباس‌های نخی در طرح‌های مختلف استفاده می‌شود که از جذابیت بصری بسیار زیادی در نظر دیگران برخوردار است.

استایل های پاییزه زمستانی

از پارچه‌های ضخیم‌تر و طرح‌های متنوع که در پاییز از رنگ‌های گرم و در زمستان از رنگ‌های تیره‌تر استفاده می‌شود که این نوع استایل­ها نیز در زمان خود از جذابیت بسیار زیادی برخوردارند.

استایل های خیابانی در چه کشورهایی کاربرد دارد؟

امروزه به دلیل رشد چشم‌گیر رسانه‌های اجتماعی سرعت نشر این نوع استایل در سراسر جهان و محبوبیت آن در جوامع مختلف غیرقابل‌انکار است. اما به‌طورکلی این استایل از بریتانیا نشأت گرفت و به‌مرور در کشورهای مختلف مورد تأیید و محبوبیت قرار گرفت. تعدادی از این کشورهایی که دارای سبک های جذاب خیابانی می‌باشند عبارت است از: لندن، میلان، پاریس و ژاپن

مراکز جغرافیایی برجسته ازنظر استایل خیابانی

همان‌طور که در مطالب بالا اشاره شد تعدادی از مراکز موجود در جهان در این سبک از شهرت جهانی برخوردار هستند که این مراکز عبارت هستند از: لندن (مهد استایل خیابانی)، پاریس، میلان، نیویورک

میلان

ازجمله مراکز مهم استایل خیابانی می‌باشد که سالیانه طراحان با طراحی سبک‌های متفاوت و برند و تلاش برای حضور پرشور در خیابان‌های شهر نقش بسیار حیاتی و مهمی را در تبلیغات و ایجاد عطش خرید به‌منظور تجاری‌سازی لباس‌ها بر عهده دارند.

پاریس

پاریس نیز یکی از مراکز  مد و استایل های خیابانی متفاوت و برگزاری مراسم مد به‌صورت  هفتگی یا  سالیانه می‌باشد.

لندن

اولین مهد ظهور سبک های خیابانی و مرکز مد در جهان که سالیانه با حضور افراد مشهور و سلطنتی انواع شو استایل و مد برگزار می‌گردد.

بیشتر بخوانید:  استایل مینیمال چیست و اصول داشتن استایل مینیمال

نیویورک

ازجمله مراکز مهمی که استایل خیابانی به‌طور ویژه در آن مورد اهمیت می‌باشد که تأثیر پوشش‌های آن در افراد واقع در آمریکا و سراسر جهان به‌وضوح دیده می‌شود.

رازهایی برای داشتن بهترین استایل خیابانی

اگر به دنبال یک استایل خیابانی جذاب هستید نکات زیر را از دست ندهید!

ترکیب سبک مینیمال با سبک شلوغ

ازجمله ترکیب‌های بسیار زیبا برای بانوان استفاده از پارچه‌هایی با سبک طراحی ساده در کنار طراحی‌های درهم و شلوغ می‌باشد. به‌عنوان مثال ترکیب یک مانتو ساده با کفش و کیف طرح دار یا برعکس که باعث ایجاد سبکی می­شود که علاوه بر ایجاد پوششی جذاب و شاد از محبوبیت فراوانی در نظر افراد جامعه برخوردار می­باشد.

توجه به عنصر راحتی در استایل خیابانی

یکی از اصلی‌ترین آیتم‌ها در نظر بانوانی که بخشی از زندگی روزمره خود را در خارج از خانه سپری می‌کنند راحتی لباس می‌باشد. این در صورتی است که استایل­های خیابانی به دلیل برخورداری از این  راحتی بسیار برای شما خانم‌های عزیز مناسب هستند. به‌عنوان‌مثال ترکیب دامن‌شلواری و شومیز و… که استفاده از این نوع سبک­های پوششی علاوه بر ایجاد راحتی در شما بانوان عزیز از جذابیت بصیری بسیار زیادی نیز در نظر دیگران برای حضوری آراسته در اجتماع برخوردار می­باشد.

توجه به هماهنگی رنگ‌ها

رعایت هماهنگی رنگ‌ها در استایل خیابانی یا برعکس باعث جذابیت بیشتر در نظر سایر افراد می‌شود. بنابراین حتماً در استایل خود به هماهنگ بودن و توازن رنگ‌های مورداستفاده دقت نمایید زیرا ایجاد هماهنگی در رنگ­های لباس تناسب و زیبایی بصری پوشش­های خیابانی را دوچندان می­نماید.

استفاده از اکسسوری های خاص

در استایل های خیابانی استفاده از اکسسوری های خاص و جذاب مانند کیف‌های طرح دار، کمربندهای زیبا، بند عینک، دستبند و ساعت می‌تواند جذابیت استایل­های خیابانی را در نظر دیگران دو برابر نماید‌.

سخن آخر

در کلام پایانی باید گفت همان‌طور که از نام این سبک مشخص است، برگرفته از الگوهای پوشش افراد مختلف و حضور آن‌ها در اجتماع می‌باشد که باعث پیدا شدن استایلی بانام استایل خیابانی شده است. همچنین تنوع بیش ‌از حد و استفاده از ترکیب‌های مختلف طراحی و رنگ باعث محبوبیت روزافزون این سبک را در نظر افراد بسیاری در سراسر جهان شده است.

به‌عبارت‌دیگر به دلیل آزاد بودن سبک پوشش در آن و پیروی نکردن از الگوهای فرسوده و قدیمی همراه با ایجاد آزادی در پوشش فرد این نوع استایل آزادی و آسودگی خاطر فراوانی را در نظر افراد بدون هیچ محدودیتی به وجود آورده است. بنابراین کسب اطلاعات درست در رابطه با این نوع سبک به شما بانوان عزیز کمک فراوانی را در ایده گرفتن در پوشش‌های روزمره و خیابانی شما عزیزان ارائه خواهد داد. بر این اساس در این مقاله سعی شد تا به شرح مختصری در رابطه با استایل خیابانی به‌منظور آگاهی شما عزیزان پرداخته شود. در پایان از اینکه با نگاه گرمتان مطالب ما را همراهی می‌کنید کمال تشکر راداریم.